KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14122017
*
nr 1412 2017
Agnes Ahlberg
(1896-1972), Sverige
Oljemålning, "Möte på havet". Olja på duk, Monogramsignerad, 52x67, yttermått inklusive ram: 54x69 cm
Agnes Ahlberg, svensk bildkonstnär född i Laisholm, Tärnaby 1896, död i Sollentuna 1972.
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 16 augusti 2021
kl 18:28:55
- Specialauktion
16 aug
Specialauktion Agnes Ahlberg
Specialauktion med verk av den svenska konstnären Agnes Ahlberg. Ahlberg föddes i Laisholm, Tärnaby 1896 och avled 1972.
Läs mer om Specialauktion Agnes Ahlberg
- Konstnär/Designer
Agnes Ahlberg
Agnes Ahlberg, svensk bildkonstnär född i Laisholm, Tärnaby 1896, död i Sollentuna 1972.
Läs mer om Agnes Ahlberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: agnes ahlberg kvinnlig konstnär kvinnliga konstnärer olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:11
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:05
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:30
*
Agnes Ahlberg
Agnes Ahlberg, svensk bildkonstnär född i Laisholm, Tärnaby 1896, död i Sollentuna 1972.
Läs mer om Specialauktion Agnes Ahlberg
Läs mer om Agnes Ahlberg
nr 1412 2017
Agnes Ahlberg
(1896-1972), Sverige
Oljemålning, "Möte på havet". Olja på duk, Monogramsignerad, 52x67, yttermått inklusive ram: 54x69 cm
Agnes Ahlberg, svensk bildkonstnär född i Laisholm, Tärnaby 1896, död i Sollentuna 1972.
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 16 augusti 2021 |
- Specialauktion
16 aug
Specialauktion Agnes Ahlberg
Specialauktion med verk av den svenska konstnären Agnes Ahlberg. Ahlberg föddes i Laisholm, Tärnaby 1896 och avled 1972.Läs mer om Specialauktion Agnes Ahlberg
- Konstnär/Designer
Agnes Ahlberg
Agnes Ahlberg, svensk bildkonstnär född i Laisholm, Tärnaby 1896, död i Sollentuna 1972.Läs mer om Agnes Ahlberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: agnes ahlberg kvinnlig konstnär kvinnliga konstnärer olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:11 -
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:05 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:30